Članki | Življenjski slog

#BTCsport: Medalji za Slovenijo ter zadnji nastop Saša Bertonclja pred domačo publiko

Od 2. pa do 5. septembra 2021 je v Kopru potekal 16. Svetovni pokal v športni gimnastiki, katerega generalni sponzor je tudi družba BTC. Slovenski športniki so poskrbeli za super uvrstitve, obenem pa smo še zadnjič navijali za Saša Bertonclja v Sloveniji.

Na 16. Svetovnem pokalu v gimnastiki v Kopru je nastopilo 200 telovadk in telovadcev iz 30 držav. Po četrtkovih in petkovih kvalifikacijah se je v finalne nastope uspelo uvrstiti trem slovenskim športnikom.

Prvi finalni dan, ki sta ga slovesno odprla predsednik Gimnastične zveze Slovenije mag. Damjan Kralj in častni gost, predsednik Mednarodne gimnastične zveze (FIG) Japonec Morinari Watanabe, je že postregel z odličnimi nastopi, med katerimi sta izstopali Tjaša Kysselef in Lucija Hribar, ki sta si priborili stopničke in medalji. Tjaša Kysselef je v preskoku osvojila zlato, Lucija Hribar pa se je na dvovišinski bradlji povzpela na 3. mesto.

SP_Gimnastika_Koper_1000-tjaša-kysselef

Na zadnjem domačem svetovnem pokalu je bila Kysselef peta, letošnje prvo mesto pred domačimi gledalci pa je doživela zelo čustveno.

Po tekmi je Tjaša povedala: »Čisto sem emocionalna. Toliko časa sem se borila s preskokom v zadnjih tednih, da je bil izid na koncu boljši, kot sem pričakovala. Želela sem si skoke izvesti, kot jih znam. Nisem pričakovala, da bom skočila s tako lahkoto. Res nisem pričakovala tega.«

SP_Gimnastika_Koper_1000-lucija-hribar

Lucija Hribar se je izkazala tudi v nedeljskih finalih ter si po izvrstnem 3. mestu v soboto priborila še dve 5. mesti, na gredi in na parterju.

Zadnja domača tekma za Saša Bertonclja

Letošnji Svetovni pokal v športni gimnastiki v Kopru je bil zadnji domači svetovni pokal, na katerem se je predstavil trenutno najboljši slovenski telovadec Sašo Bertoncelj. Nadaljeval je tradicijo domačih pokalov in se tudi na svojem 15. uvrstil v finale ter na konju z ročaji v soboto osvojil končno 6. mesto. Do konca sezone in kariere ga čakata še svetovni pokal v Turčiji in svetovno prvenstvo na Japonskem.

SP_Gimnastika_Koper_1000-damjan-kralj-sašo-bertoncelj

Ob zaključku tekmovanja mu je čestital tudi mag. Damjan Kralj, glavni izvršni direktor družbe BTC in predsednik Gimnastične zveze Slovenije.

V družbi BTC smo ponosni, da že dolga leta podpiramo tako Gimnastično zvezo Slovenije kot izjemne posameznike ter jim omogočamo nemoteno treniranje in nastope na tekmovanjih najvišjega ranga, ki se udejanjijo v odličnih športnih uspehih in prejetih odličjih.